Na řádcích níže uvádíme odkazy na zajímavé stránky, které využijete především ke studiu angličtiny..

 

Jak se motivovat při studiu angličtiny?

Například využít jednu z drobných technik k růstu osobní spokojenosti, kterou doporučuje kouč, mentor, odborník na aplikaci neurověd v běžném životě, pan Petr Kadlec. 

 

"Když se nám podaří systematicky, cílevědomě pracovat na tom, abychom si uvědomovali, co se nám každý den podařilo, dojem se postupně ukládá jako dlouhodobá vzpomínka, že se nám věci daří."

 


Chvalme se, povzbuzujme se, mějme radost z toho, co se dám daří.

 


Přejeme Vám mnoho krásných chvil s angličtinou

Tým Motivace

 

 

 Odkazy, které Motivace doporučuje: 

 

 

Help for English: Stránky, kde naleznete nepřeberné množství materiálů převážně k samostudiu. Kromě testů zde najdete i podrobné vysvětlení gramatiky a také mnoho článků, které se zaměřují na časté chyby českých studentů. Pokud stránky neznáte, doporučujeme začít článkem Jste tu poprvé, který vás obeznámí se vším, co web nabízí.

 

 

Youtube.com - velice zajímavá videa, která Vám pomohou ve studiu angličtiny. Zadejte například: 

English with Lucy

Broňa Sobotka, nadšený učitel angličtiny

 

 

New English File (for students) : V naší agentuře učíme angličtinu z učebnic New English File a English File vydavatelství Oxford University Press. Odkaz vás zavede na speciálně vytvořenou stránku určenou právě studentům, kteří používají tyto učebnice. Najdete zde různé druhy testů se zaměřením na gramatiku, slovní zásobu, výslovnost a fráze každodenní angličtiny. Nechybí hry, odkazy na užitečné weby, nebo různé pomůcky ke studiu.

 

Oxford University Press - slovníky ke stažení.

Na následujících stránkách naleznete slovníky z nakladatelství Oxford University Press.

elt.oup.com/general_content/cz/kestazeni/slovnicky

 


News in Levels: Stránky určené studentům angličtiny, kde najdete různé novinové články upravené do jednodušší angličtiny. Podrobnou recenzi těchto stránek si můžete přečíst zde.

 

Jokes in Levels: Máte rádi humor? Pojďme se zasmát se stránkami, kde jsou vtipy dle úrovní znalostí angličtiny.


English Central: Na těchto stránkách najdete výuková videa, díky kterým si zlepšíte hlavně své poslechové dovednosti. Recenze zde.

 

Forvo: Nevíte, jak vyslovit některá slovíčka, která jste nenašli ve slovníku? Jde hlavně o názvy a různá jména. Na těchto stránkách namluvili rodilí mluvčí tisíce takových slov a vy si je můžete poslechnout a ověřit si, zda je vyslovujete správně. Recenze zde.

 

StoryNory: Anglické pohádky, které si můžete přečíst i poslechnout. Navíc je možno si nahrávky stáhnout do počítače.

 

engVid: Mnoho krátkých video lekcí, které se zaměřují na různé aspekty jazyka.

 

Freerice: Procvičování nejen anglických slovíček a gramatiky ve více úrovních.

 

Breaking News English: Interaktivní anglické lekce až v 7 úrovních angličtiny.

 

Memrise: Stránky pro studium a procvičování nejen angličtiny, ale i jiných jazyků. Zaregistrujete se a můžete ihned studovat.

 

Voice of America: Studium americké angličtiny ve třech úrovních. Videa - Learning English, English in a Minute. Audio nahrávky, texty.

 

 Oxford Online Practice

Oxford Online Language Practice

Oxford Online Skills Program - ceny od 174 Kč (licence na 18 měsíců) na megabooks.cz

Oxford English for Work

 

 

Duolingo:Duolingo je světově nejpopulárnější způsob učení jazyka. Je to 100% zdarma, zábavné a vědecky podložené. Učte se on-line na duolingo.com

 

BBC Good Food: Vaříte rádi? Proč nespojit příjemné s užitečným a nepřipravit večeři za použití receptu v angličtině. Stránky BBC Good Food doprovázejí stejnojmenný časopis, který vychází ve Velké Británii. Podrobnou recenzi i s možností zajištění předplatného tohoto časopisu hledejte zde.

 


Trip Advisor: Pokud rádi cestujete, určitě vás zaujmou stránky, kde najdete reference na neuvěřitelné množství hotelů z celého světa. Reference jsou přímo od hostů a většinou v angličtině. Můžete si tak procvičit jazykové znalosti a ještě zjistit, kam se třeba vydat na příští dovolenou. Recenzi naleznete zde.

 

www.oxfordenglishtesting.com - online testování, které nabízí automatické vyhodnocení ihned po skončení testu